Parafia M. B. Nieustającej Pomocy w Krzeszowie k. Żywca

Dodano: 2024-04-27 07:32:58

V Niedziela Wielkanocna

28 IV  2024

Każdy z nas w duchowym rozwoju, potrzebuje Bożej pomocy - Bożego wsparcia. Jak winna latorośl sama z siebie nie jest w stanie istnieć i rozwijać się, tak i człowiek, by mógł cieszyć się w swoim życiu duchowymi owocami, musi tkwić w Jezusie Chrystusie. Tylko On jest wstanie dać nam wszystko to, co potrzebne jest do prawidłowego rozwoju.

W poniedziałek wieczorem o 19.30 półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu, w środę rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie będą po Mszy świętej o godzinie 17:00, w uroczystość MB Królowej Polski po Mszy świętej o godzinie 9:00, a w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 10:30 Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.

W liturgii:

- w poniedziałek: święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła,

- w środę: wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika,

- w czwartek: wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,

- w piątek: 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego

- w sobotę: wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników

W czwartek o godzinie 16:00 będzie w kościele próba dla dzieci z klas III przed uroczystością I Komunii świętej.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Ze względu na Uroczystość Spowiedź święta będzie przed Mszami Świętymi. W sobotę po Mszy św. rano będzie nabożeństwo do Niepokalanego serca NMP. a od godziny 8.30 odwiedzimy z Komunią św. Chorych i starszych Parafian, którzy zostaną dziś zapisani w zakrystii.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za ofiarę. Troskę o czystość kościoła w nadchodzącym tygodniu powierzamy mieszkańcom Targoszowa z domów 1 – 29. O odmówienie różańca w przyszłą niedzielę prosimy Różę świętej Faustyny.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Czesława Kąkola, Władysławę Świętek, Pawła Jurczaka – pomódlmy się za ich dusze: Wieczny odpoczynek…

Dodano: 2024-04-27 07:32:07

Intencje Mszy Świętych

29 kwietnia – 5 maja 2024

Poniedziałek 29 kwietnia 2024

6.30  + Józef Panek i zmarli z rodziny

17.00  + Czesław Harańczyk w 3 r. śmierci

Wtorek  30 kwietnia  2024

6.30  + Tadeusz Targosz w 10 r. śmierci

17.00  + Janina Nosal, mąż, syn Zdzisław i zmarli z rodziny

Środa  1 maja 2024

6.30  + Anna i Andrzej Kryjak

17.00  W intencji Milana w 1 r. urodzin o Boże błog. i potrzebne łaski dla niego i całej rodziny

Czwartek  2 maja 2024

6.30  + Julia, Franciszek, Waleria Ćwiertnia w r. śmierci

17.00  + Zdzisława Mikołajek, Andrzej mąż

Piątek  3 maja 2024

7.30  + Jerzy Kachel, Ludwik i Anna rodzice

9.00  W intencji Strażaków o Boże błog., potrzebne łaski i wstawiennictwo Matki Bożej

10.30  + Kazimierz Targosz, syn Janusz

10.30  W intencji Stanisławy w 70 r. urodzin o zdrowie i Boże błog. na dalsze lata

17.00 W intencji sióstr z Róży Matki Bożej Królowej Polski o Boże błog. i potrzebne łaski

Sobota  4 maja 2024

6.30  + Janina i Józef Bargiel w 10 r. śmierci

17.00  + Julian i Stanisława Gibas

Niedziela  5 maja 2024

7.30  + Rozalia i Antoni Targosz, córka Danuta i zmarli z rodziny

9.00  + Elżbieta i Ignacy Panek

10.30  + Anna i Anzelm Lalik, Barbara i Maciej Gierat

12.00  W intencji Parafian

14.30  + Kazimierz Panek w r. śmierci

Dodano: 2024-04-20 07:27:51

IV Niedziela Wielkanocna

21 IV  2024

Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza - to Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych.  Dzisiejsza niedziela rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na potrzeby naszego kościoła.

W poniedziałek wieczorem o 19.30 półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

W liturgii:

- we wtorek: uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

- w czwartek: święto świętego Marka, ewangelisty

W sobotę o godzinie 10:00 będzie w kościele próba dla dzieci z klas III przed uroczystością I Komunii świętej.

Dziękujemy Panom: Marszałkowi, Lenart, Kachel, Krzesiński, Wolny, Muniak, Cholewa, Kostyra, Panek Spyrka za rozebranie Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Składamy im serdeczne: Bóg zapłać.

Prosimy zainteresowanych otrzymywaniem pomocy żywnościowej Z Caritasu o przedstawianie w zakrystii  zaświadczeń z GOPS o dochodach. Dochód na jedną osobę nie może przekroczyć:

- 2056, 40 osoby samotne

- 1590 osoby żyjące w rodzinie

Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za ofiarę. Troskę o czystość kościoła w nadchodzącym tygodniu powierzamy mieszkańcom Tarnawy Górnej – ostatnie piętnaście domów. O odmówienie różańca w przyszłą niedzielę prosimy Różę świętej Barbary.